Rozváděč časových značek RZ 14

Rozváděč časových značek RZ 14

Rozváděč časových značek je zařízení, které je určeno k rozšíření kapacity výstupů časových impulsů z antény příjímajících signál časových normálů dlouhovlnných vysílačů, zpravidla signálu DCF 77 .Uplatní se v případě, kdy je nutné v určitém místě příjímat a zpracovávat časový signál v několika zařízeních a bylo by neefektivní pořizovat několik stejných příjímacích antén pro každé individuální zařízení.

Postačí pouze jedna příjímací anténa, která posílá časové značky do rozváděče, který provede jejich vytvarování a galvanické oddělení na 4 nezávislé výstupy. Každý jednotlivý výstup je nezávisle konfigurovatelný ,konfigurace se provádí DIP propojkami, kdy je možno individuálně nastavit výstupní polaritu impulsů, případně výstup vyřadit z provozu. Počet nezávislých výstupů je možno dále zvětšovat zapojením dalšího rozvaděče do kaskády a tak lze získat zvětšený počet výstupů časových značek pro další zařízení dle potřeby.

Rozvaděč disponuje vstupním rozhraním pro připojení dvou druhů antén signálu DCF77 at. dvoudrátové antény s proudovou smyčkou a třídrátové antény s klasickým zapojením. Volba typu antény a typu vstupních úrovní z antény se nastavuje DIP propojkami na desce RZ 14. Jediná anténa ,tak může být umístěná na místě nerušeného příjmu a prostřednictvím rozváděče je signál distribuován dalším zařízením v místě zpracování.

POUŽITÍ

Rozvaděč časových značek najde uplatnění všude tam, kde je zapotřebí rozšířit kapacitu jednoho výstupu z příjímače časových značek a provést jeho distribuci do několika dalších na sobě nezávislých zařízení pracujících ve stejném místě, například v laboratorní praxi, výstavních prostorách muzeí hodin, servisních dílnách apod. Díky galvanickému oddělení výstupů se zamezuje zpětnému přenosu rušení do antény časových značek standartní galvanickou cestou. Oddělení rovněž umožnuje současné provozování různých zemních potenciálů jednotlivých zařízení bez ovlivňování. Galvanické oddělení neslouží jako ochrana před nebezpečným dotykem proti síťovému napájení.

Primárním zdrojem časových značek mohou být klasické antény ( časové značky vysílačů DCF 77,5kHz nebo i MSF 60kHz ) nebo i IP-Ethernet či GPS převodníky s výstupem shodným s klasickou anténou.

Rozvaděč je v provedení desky plošného spoje ve velikosti modulů hodin EMH 1 a opakovacího relé LOR 1 .

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky